Poznań - Hotel 222 Poznań

Idź do spisu treści

Menu główne

Poznań

 
 
 

 
 
 
 

Park Wilsona - Palmiarnia Park Wilsona to teren silnie zadrzewiony. Do roku 1925 pełnił funkcję Miejskiego Ogrodu Botanicznego.
Park składa się z dwóch części: południowej i północnej.

Południowa, ze stawami, sztucznymi wzniesieniami i alpinarium, utrzymana jest w stylu angielskim, naśladującym dziką naturę.
Północna, przylegająca do Palmiarni w stylu francuskim, charakteryzującym się geometrycznym układem ścieżek i roślinności.

W Palmiarni możemy podziwiać bogatą roślinność różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacą dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.

Ogród Botaniczny Poznański Ogród Botaniczny znajduje się w zachodniej części miasta. Jest  otwarty dla publiczności od 1.05 do 31.10, od godziny 9.00 do zmroku.
Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny, co jest ewenementem w skali polskich ogrodów botanicznych.
Całkowita powierzchnia Ogrodu wynosi ca 22 ha. W roku 2001 kierownictwo Ogrodu przejął dr Karol Węglarski. Zorganizowana została nowoczesna baza naukowo-badawcza
i dydaktyczna oraz nastąpiła przebudowa ekspozycji roślinnych dla potrzeb dydaktyki i ogólnospołecznej edukacji przyrodniczej.
Powstały liczne ścieżki dydaktyczne wraz z szeregiem tablic informacyjnych

Stadion Miejski Stadion piłkarski w Poznaniu. Stadion jest własnością miasta Poznań. Obecnie użytkują go kluby piłkarskie Lech Poznań oraz Warta Poznań.
W 2012 roku
był areną rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. 20 września 2010 odbyło się oficjalne otwarcie stadionu (pierwszej w Polsce oddanej do użytku areny mistrzostw)Stary Rynek - Ratusz Rynek przez wiele lat stanowił centrum komunikacyjne miasta, a do 1945 tu mieściła się siedziba władz miasta. Funkcję handlową pełni od swego powstania do dziś.
Jest trzecim rynkiem co do wielkości w Polsce i jednym z największych w Europie. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w kraju.
W centralnej części rynku umieszczono ratusz, wagę miejską, sukiennice, kramy, ławy chlebowe, jatki a później także arsenał i odwach.
Zajmuje obszar 2 hektarów i jest prawie regularnym kwadratem o boku 141 m. .
Jesienią 2010 w południowo-zachodnim narożniku Rynku posadowiono, z myślą o osobach niewidomych, jego trójwymiarową, metalową makietę. Zawiera ona opisy
poszczególnych budowli alfabetem Braille'a, zamontowana jest na specjalnym stole i ma wymiary 80 na 80 cm. Autorem dzieła jest Roman Kosmala
Oprócz urokliwych kamieniczek, o kształcie Starego Rynku decydują też Ratusz i waga miejska, odwach, pałace Mielżyńskich i Działyńskich, domki budnicze z podcieniami, pomnik Bamberki, cztery fontanny – Prozerpiny, Marsa, Apollina i Neptuna –  pręgierz oraz pomnik św. Jana Nepomucena, ulubione miejsc
a spotkań poznaniaków.
Ratusz, zbudowany przez Jana Babtisto Quadro z Lugano jest zabytkiem klasy zerowej UNESCO. Życie na rynku toczy się w dzie
ń i w nocy. Panuje niezwykła atmosfera.
Jest mnóstwo miejsc, gdzie można potańczyć, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć mecz lub po prostu wy
pić pyszną kawę

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego